+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Як схуднути в літньому віці?

Проблема ожиріння хвилює людей самого різного віку. Але особливо актуальною вона стає у літніх, в результаті чого вони стикаються з великою кількістю серйозних недуг. В молодості організм добре справляється з фізичними навантаженнями, жорсткими дієтами, радикальними змінами в харчовому раціоні, але в похилому віці подібне ні до чого доброго не приведе. Однак якщо дотримуватися певних порад, вдасться нормалізувати свою форму і стати більш струнким.

Причини, через які люди у віці товстіють

Одна з основних причин, по яким пенсіонери товстіють, полягає в зниженні витрат енергії. Приблизно кожні 10 років енергетичний витрата людей знижується на 10%. Робота дихальних функцій, серцево-судинної системи та обміну речовин сповільнюється, а середня вага поступово збільшується.

Більш того, в старості втрачається м’язова маса. Погіршення стану м’язів починається в 25 років і до 50 втрачається приблизно 10 відсотків від загальної маси. Однак після 50 цей процес стає більш активним, в результаті чого люди позбавляються ще близько 40 відсотків.

Третя причина запрограмована природними механізмами, тому навіть здорова людина з кожним новим роком додає у вазі. Як відомо, в юності через стреси люди худнуть: адреналін знищує клітини і тканини організму. Якийсь час організм намагається протистояти адреналіновій атаці, але через роки йому стає вкрай складно справлятися зі своїм завданням. Тому після 40 років люди, що опиняються в стресових ситуаціях, навпаки, набирають вагу. Відбувається це тому, що організм вже не протистоїть адреналіну самостійно, відбувається вироблення гормонів інсуліну, службовців для вибудовування жиру.

Чому так важливо підтримувати форму навіть в літньому віці?

Як показує практика, у віці після 55 років у багатьох людей виявляються основні захворювання, які раніше були приховані. Через зайвої ваги ситуація лише погіршується, виникає все більше проблем. Деякі з недуг мають властивість загострюватися через наявність додаткових кіло, а іноді і зовсім з’являються через зайвої ваги. Накопичення жиру підвищують рівень холестерину в крові, в результаті обтяжується гіпертонія поряд з будь-якими іншими серцево-судинними захворюваннями.

Як відомо, зайва вага негативно впливає на опорно-руховий апарат, навантажує хребет, з’являється остеохондроз. Далі страждають суглоби, так як вони щодня піддаються особливим навантаженням. Все це призводить до артритів, артрозу, остеоартрозу. Виявляється негативний вплив і на суглоби з кістками, а зайву вагу з неправильним харчуванням грають в даному випадку вирішальну роль і цілком можуть назавжди прикувати бабусю або дідуся до ліжка.

Звичайно ж, наявність зайвої ваги – це завжди надлишок жирової тілесної маси. Оскільки скупчення жиру відбувається не тільки під шкірою, але в області внутрішніх органів, їх функціонування також страждає. Органи по типу серця, печінки, нирок і шлунка, точно не зможуть нормально працювати, якщо заростуть жировими відкладеннями.

Корисні поради для літніх людей, які бажають схуднути

Існує кілька корисних порад, які точно допоможуть схуднути людям похилого віку:

  • Дотримання раціону. Порції повинні бути меншими за звичайні. Щоб не страждала психіка, рекомендується харчуватися частіше – близько п’яти-шести разів на день.
  • Зміна способу приготування їжі. Як показує практика, досить складно відмовитися від усталених методів і технологій готування їжі, адже вони практикувалися протягом довгих років і вже давно стали звичкою. Ситні блюда на зразок хліба, макаронів, м’ясних супів, смаженої картоплі, пельменів є основні блюда щоденного раціону. Бажаючим схуднути доведеться максимально мотивувати себе і зібрати волю в кулак, щоб назавжди забути про подібні стравах, вживати легшу, нежирну, менш калорійну їжу. Через якийсь період організм пенсіонера адаптується до нових продуктів і вже не буде вимагати важких страв.
  • Часте вживання води. У віці не так гостро відчувається питна потреба. Для бабусь і дідусів оптимально вживати близько 1-1.2 літрів щодня. Але пити до знемоги також настійно не рекомендується – це негативно вплине на загальний стан.
  • Регулярні фізичні вправи. Без них схуднути точно не вийде. Слід змінити свій життєвий ритм таким чином, щоб в ньому була присутня ранкова зарядка, регулярні прогулянки на вулиці, заняття на тренажерах. Головне – домогтися регулярності навантажень, але при цьому не перестаратися.

 

Непоганим способом скинути зайву вагу стане звернення в будинок для людей похилого віку, де постояльці зможуть правильно харчуватися, жити безтурботно і приділяти час фізичних навантажень. Тут можна не тільки комфортно провести час, але і поліпшити своє загальний стан, поправити здоров’я, відновити струнку форму.