+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Як зрозуміти, що потрібно оформити в будинок престарілих?

Існує багато міфів навколо будинків престарілих, через що багато хто просто бояться віддавати своїх близьких в спеціальні пансіонати. Однак життя часто буває непередбачуваною, і іноді допомога фахівців у відновленні і догляді за літньою людиною просто необхідна. Правда, перед тим, як влаштувати пенсіонера в будинок для людей похилого віку, важливо ретельно підійти до вибору приватного пансіонату і зрозуміти, яка мета перебування людей (лікування, відновлення, догляд і т.д.).

Чому не варто боятися будинків престарілих

Страшні історії про будинок для людей похилого віку сьогодні вже неактуальні. Тепер приватні пансіонати – це комфортабельні умови, правильне харчування і доброзичливий персонал. Будинок пристарілих має масу переваг для літньої людини:

  1. Догляд і спостереження медичних працівників. Багато людей не розуміють, навіщо і як оформити інваліда в будинок для людей похилого віку. Однак в разі, коли літній людині потрібен особливий догляд після хвороби, навколо нього повинні знаходитися справжні професіонали, які б не погіршили становище, а навпаки – зробили б все можливе для полегшення стану пацієнта.
  2. Живлення. Меню складає індивідуально і враховує особливості здоров’я кожного. Харчування максимально збалансовано, щоб людина отримувала всі необхідні мікроелементи і поживні речовини.
  3. Ви не втратите зв’язок з близькою людиною. Будинок пристарілих – це відкритий простір, ви завжди миєте приїхати і провідати рідних, зв’язуватися з ними по телефону, забирати на сімейні свята або в поїздки.

Коли потрібно оформляти людини в будинок престарілих?

Тепер давайте розберемося, коли ж варто прийняти рішення на користь будинку для людей похилого віку для близької людини. По суті, тут важливо керуватися в першу чергу вашим бажанням і можливостями. Однак є випадки, коли цілодобова допомога фахівців просо необхідна:

  1. Відновлення після важких хвороб. Інфаркти, інсульти, пневмонія, переломи – з віком наш організм піддається різним захворюванням, які призводять до часткового пошкодження клітин. На реабілітацію йде багато сил і часу, тому доросла людина не завжди може залишити роботу і доглядати за хворим. А догляд необхідний регулярний. У будинку для літніх людей за пацієнтами спостерігають висококваліфіковані лікарі, які знають всі нюанси відновлення здоров’я.
  2. Ваш переїзд. Якщо ви збираєтеся покинути місто і не маєте можливості забрати літнього родича з собою, краще не прирікати його на самотнє життя. У будинку для літніх людей він зможе знайти приятелів свого віку і відчувати постійну турботу персоналу.
  3. Невідповідні умови життя. У деяких ситуаціях літній людині необхідні особливі умови – постійний прийом лікарських препаратів, ін’єкції, регулярні фізупражненія. У такому випадку йому необхідна постійна доглядальниця або ж більш комфортний для всіх варіант – приватний пансіонат з цілодобовим спостереженням.

Як вибрати приватний пансіонат?

Перед тим, як здати людини в будинок престарілих в Україні, важливо знайти відповідний пансіонат. Якщо ви хочете забезпечити своїй близькій людині максимальний комфорт під час всього перебування в будинку, зверніть увагу на такі аспекти:

  1. Меню. У літньому віці людина потребує особливого типі харчування. Крім того, з віком можуть проявлятися деякі проблеми зі здоров’ям, які виключають наявність того чи іншого продукту в раціоні важливо, щоб в будинку для літніх людей був максимально індивідуальний підхід до кожного відвідувача, а меню складалося, виходячи з особливостей здоров’я пацієнтів.
  2. Дозвілля. Щоб життя в будинку для літніх людей була нудною і різноманітною, співробітники часто продумують різні види дозвілля – настільні ігри, прогулянки, перегляди фільмів – все це допомагає літній людині не відчувати себе самотньо.
  3. Персонал. Поговоріть з співробітниками будинку престарілих. Переконайтеся, що серед них знаходяться справжні професіонали своєї справи. Доглядальниці, лікарі повинні мати досвід роботи з людьми похилого віку, доброзичливо ставитися до кожного і виконувати свою роботу на високому рівні.
  4. Затишок. Ваш близька людина в своїй кімнаті повинен відчувати себе, як вдома. тому так важливо, щоб приміщення будинку престарілих було максимально комфортним і чистим.

Тепер ви знаєте все про те, як оформити пенсіонера в будинок для людей похилого віку та як знайти підходящий для нього варіант. Не бійтеся віддавати близької людини в руки професіоналів. Співробітники будинку престарілих допоможуть пережити наслідки важких хвороб, встановити контроль за станом здоров’я і нададуть належну увагу, щоб літня людина зміг відчути комфорт і спокій.