+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Як сказати літній людині про необхідність переїхати в будинок для людей похилого віку?

У багатьох людей виникають реальні складності, коли вони розуміють, що їхні близькі потребують постійної допомоги та професійного відходу. Пенсіонери зазвичай не хочуть визнавати потребу в додаткових умовах, вони бояться віддалення від сім’ї, переїзду в невідомі раніше місця. Можна наводити безліч аргументів: розповідати про зручності в пансіонатах, комфортній домашній атмосфері, однак бабусь і дідусів це не вражає і вони все одно не бажають переїжджати туди. Саме тому слід знати, як сказати літньому про необхідність відправлення в будинок для людей похилого віку та переконати його в цьому таким чином, щоб не поранити почуття і не ввести в тривалу депресію.

Чому літнім людям не хочеться переїжджати в будинку для людей похилого віку?

На жаль, в старості людям стає набагато складніше виконувати прості справи, наприклад, гігієнічні процедури, а стан здоров’я залишає бажати кращого. Це означає, що саме час задуматися про забезпечення належного догляду для пенсіонера, адже цілодобово перебувати з літнім родичем під силу далеко не всім – необхідно дбати про свою сім’ю, ходити на роботу і заробляти гроші.

Догляд за літніми вважається далеко не найпростішим справою, яке вимагає, щоб хтось постійно брав участь в процесі. Залишаючи родича навіть на пару годин, не можна бути впевненим, що він своєчасно прийняв ліки або поїв, виконав водні процедури і так далі. Тому ідеальним варіантом в такій ситуації стане переїзд в приватний пансіонат. У західних країнах подібне явище вже давно стало нормальним, в Україні ж будинку престарілих рідко коли асоціюються з чимось позитивним, через що пенсіонерам не хочеться переїжджати, а переконати їх в необхідності подібного – майже нереальне завдання.

Переважна більшість людей похилого віку не довіряють навіть кращим установам. Коли їм пропонують переїзд, вони ображаються і вважають, що більше нікому не потрібні і від них хочуть «позбутися». Подібні емоції провокують відчуття непотрібності і самотності, а ситуація лише погіршується.

Як переконати старого відправитися в пансіонат?

Насамперед рекомендується особисто для себе вирішити, чому саме було прийнято рішення про перевезення родича в пансіонат. Найчастіше воно пов’язане з наступними факторами:

 

  • Бабуся або дідусь цілодобово потребують сторонньої допомоги – їм складно справлятися з усіма побутовими процесами в поодинці.
  • Людина серйозно захворів і вимагає стороннього догляду.
  • Неможливість поселити у себе родича і проживати з ним.

 

Якщо хоча б один вищеописаний пункт нагадує вашу ситуацію, саме час починати відверту розмову з членом сім’ї.

Під час спілкування краще не говорити про стан справ безпосередньо, адже напевно це приголомшить літнього і сильно образить його. Необхідно заздалегідь продумати, в якому ключі почнеться розмова, визначитися з ключовими аргументами і вжити всіх заходів, щоб людина не відчула себе кинутим і самотнім.

Не слід категорично повідомляти про своє рішення і надавати на пенсіонера сильний тиск. Краще увійти в його становище і особисто відчути ті емоції, які напевно зародяться у нього, щоб зрозуміти, як саме підтримати надалі. Бабусі і дідусі потребують вашої уваги, тому ставитися до них жорстко точно не варто.

Коли почнеться розмова, постарайтеся не використовувати вирази на кшталт «потрібно», «повинен», «пансіонат». Це слова ніяк не підтримають, а поставлять родича перед фактом. Головне завдання – максимально зацікавити людину в переїзді, а не примушувати його це зробити. Дуже важливо відразу ж повідомити члену сім’ї, що від його переїзду в ваших взаєминах нічого не зміниться і ви продовжите бачитися на регулярній основі. Особи похилого віку сильно потребують уваги, теплоти і любові, тому навіть після переїзду не варто забувати про щотижневі візити.

Переваги звернення в приватні пансіонати

Через недостатнє фінансування державних установ літні люди, які проживають в них, не можуть розраховувати на комфортні і затишні умови. Тут постояльці отримують лише мінімум і не більше. Проживання в державних пансіонатах практично нікого не приваблює, тому краще відразу зв’язуватися з приватними установами, де зовсім інша атмосфера. До переваг приватних будинків престарілих відносять:

 

  • Наявність якісного харчування.
  • Велика територія для прогулянок.
  • Професійне медичне обслуговування.
  • Уважне ставлення персоналу.
  • Цікаве дозвілля.

 

Таким чином, якщо розповісти бабусі чи дідуся про всіх цих перевагах, з часом вони дійсно зрозуміють, що проживання в такому місці – це гарантія спокою, відпочинку, відсутність турбот і цікавого проведення часу, щасливої старості.