+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Особливості масажу у літніх людей

Коли людський організм старіє, він сильно змінюється. Так, літні люди регулярно стикаються з стомлюваністю, сонливістю, стають більш сутулими. Зазнає змін і їх хода, швидше зростає вага, болять суглоби. Крім усього іншого, спостерігається зменшення м’язової маси і зниження м’язового тонусу, в результаті чого м’язова система в цілому атрофується. Оскільки знижується рухливість суглобів, порушується кровообіг і гіпоксія тканин, з часом з’являються тромби і виникають проблеми з метаболізмом.

У зрілості люди ведуть менш активний спосіб життя, що впливає на здоров’я. В результаті престарілих турбують найрізноманітніші недуги, через які вони пересуваються менш активно і більш обережно або ж взагалі приковуються до спального місця. Щоб відновити рухові функції і зняти болі, розслабити м’язи, рекомендується проводити літнім людям сеанси масажу.

Актуальність масажу для літніх людей

Процес старіння найактивніше проявляється в 60-75-річному віці. Кістки стають крихкими, а суглоби рухаються не так активно, як раніше. Зморшки, в’яла шкіра в сухому і блідому вигляді, задишка поряд з втомою і погіршенням пам’яті – все це свідчить про старіння.

Серце з легкими і центральною нервовою системою в ці роки сильно зношуються і вже не здатні витримувати стандартні щоденні навантаження. Позначається і млявість м’язів, втрата їх маси і об’єму. Якщо раніше переносити захворювання було легше, то в старості вони стають затяжними і сильніше навантажують організм. Саме тому масаж для літніх людей є досить актуальним заходом, завдяки якому вдасться відчувати себе більш бадьорим, енергійним, активним і відчувати прилив енергії і тонусу.

Користь масажу для літніх людей

Сеанси масажу зарекомендували себе в якості неймовірно корисною процедури для всіх бабусь і дідусів. Його ключова властивість – здатність продовжити відмінне самопочуття, зарядити бадьорістю і енергією, нормалізувати емоційний фон – людина стає більш життєрадісним і щасливим.

Згідно з дослідженнями від експертів, регулярне виконання масажу літнім людям сприяє уповільненню старечих процесів, робить серцеві м’язи більш активними, позбавляється від хронічних больових синдромів, притаманних людям похилого віку. Крім усього іншого, можна розраховувати на збільшення рухливості і еластичності зв’язок, сухожиль, амплітуди руху в суглобах, підтримку м’язового тонусу.

Дуже важливо правильно підібрати масажний курс, враховуючи індивідуальні особливості організму. Тільки в такому випадку можна буде розраховувати на поліпшення як фізичних, так і психологічних властивостей. Старий чоловік помітить, наскільки швидко покращився рівень якості його життя – тіло наповниться енергією, з’явиться бажання рухатися і займатися спортом.

Техніка масажу від грамотних фахівців

Як вже говорилося раніше, слід в обов’язковому порядку робити акцент на індивідуальні особливості пацієнтів і підбирати методики з урахуванням тих чи інших нюансів. Наприклад, якщо раніше бабуся чи дідусь займалися спортом і продовжують виконувати фізичні вправи, для них підійде практично будь-який різновид масажу (як профілактична, так і спортивна). Якщо ж у пенсіонера болять суглоби або проблематична серцево-судинна система, призначається особлива техніка масажу.

У більшості випадків у людей похилого віку практикується спеціально-розроблена, щадна методика, яка не має на увазі інтенсивних размінанок. Щоб не нашкодити крихким тканин і шкірі, професіонал плавно і легко натискає на тіло. Під час проведення враховуються поточні недуги, хронічні або недавно перенесені, адже потрібно розуміти, які з груп м’язів повинні розслаблятися, а які стимулюватися.

До найбільш поширених прийомів масування у літніх людей відносять такі:

 

  • Розтирання. Спрямовані на збільшення припливу крові в проблемних зонах, позбавлення від набряків, зниження навантаження на лімфатичні вузли.
  • Погладжування. Позбавляють від больових відчуттів, заспокоюють нерви, проводяться в м’якій формі.
  • Розминання. Служать для підвищення м’язового тонусу і поліпшення кровопостачання.
  • Вібрації. Використовуються для регулювання м’язової системи, підвищення або зниження тонусу в залежності від того, як пацієнт відчуває себе і в якому стані знаходиться.

 

Щоб старість літньої людини пройшла безтурботно і щасливо, рекомендується відправити його в будинок для людей похилого віку – тут фахівці гарантовано подбають про нього, проведуть повноцінні сеанси масажу, організовують цікаве дозвілля, допоможуть у виконанні побутових завдань і зроблять все можливе, щоб постояльці відчували комфорт і домашню атмосферу.