+38 096-895-46-47

Різниця між приватними і державними будинками для людей похилого віку

У багатьох українців будинку престарілих асоціюються з чимось жахливим: у людей перед очима з’являється картинка бідних, нещасних людей похилого віку, які туляться в невеликій кімнаті і перебувають в пригніченому ситуації. Однак на ділі все інакше і залежить від того, куди саме заселяють людини. Існує кілька типів пансіонатів для престарілих – державні і приватні, між якими є величезна різниця.

Що характерно для державних будинків для людей похилого віку?

Для державних установ характерно одна перевага – не потрібно вкладати кошти. Бабусі і дідусі утримуються за рахунок державних фінансів. На жаль, цих грошей далеко не завжди вистачає, тому старих забезпечують мінімальними умовами. Працівникам складно отримувати задоволення від своєї діяльності за невеликі гроші. На них накладається занадто багато обов’язків, тому вони фізично не можуть якісно справлятися з усіма завданнями.

Потрапити в державні пансіонати не так просто, як може здатися на перший погляд: для цього в органах опіки дається напрямок, яке під силу отримати далеко не кожному. Людина повинна відповідати ряду умов і надати солідний пакет документів. Як показала практика, охочих оформитися в державні будинки престарілих занадто багато і часом доводиться очікувати свою чергу протягом півроку або року.

Незважаючи на всі вищеописані недоліки, існують одиниці по-справжньому гідних муніципальних установ – вони є сучасними і комфортними для проживання. У них працюють професіонали, по-справжньому люблять свою роботу.

Специфіка приватних пансіонатів

Буквально 20 років тому про приватні пансіонати для людей похилого віку в Україні практично ніхто не знав. Сьогодні ж їх величезна кількість, адже попит на отримання якісних та кваліфікованих послуг був завжди. Родичі пенсіонерів воліють відправляти їх саме в приватні компанії, де гарантується дійсно гідний догляд.

Платні будинку престарілих схожі скоріше на готелі або будинку відпочинку, де літня людина може довгостроково або постійно проживати. У більшості випадків вони знаходяться на упорядкованій території парку далеко від міської суєти. Вартість перебування в даних установах може бути різною, так як тут для кожного клієнта створюється індивідуальний підхід. Це ключовий нюанс, особливо коли потрібні реабілітаційні заходи. У приватному пансіонаті можна замовити послуги з фізіотерапії і відновний курс.

У платних пансіонатах постояльці можуть розраховувати на насичену і цікаву життя. Їм надається не тільки комфортний мінімум, але і різні додаткові послуги по типу тренажерних залів, зон відпочинку і спілкування, доглянутих і обладнаних територій для прогулянок. На регулярній основі пропонується взяти участь в майстер-класах, сходити на гуртки, багато інших заходів. Бабусям і дідусям не важко буде знайти друзів за інтересами та навіть почати нові стосунки, якщо вони самотні. Люди тут відчувають дружню і невимушену обстановку, в якій немає місця напрузі і дискомфорту.

Персонал уважно ставиться до кожного пацієнта, враховує його переваги, специфічні риси характеру, стан здоров’я. Люди з обмеженими можливостями можуть скористатися обладнанням, що полегшує їхнє життя. Якщо знадобиться, пропонується індивідуальне меню поряд з психологічною допомогою і медичними послугами.

На що звертати увагу при виборі будинку престарілих?

Дуже важливо отримати за вкладену суму комфорт для літнього родича. Для цього перед вибором закладу слід:

 

  • Переконатися в наявності ліцензії пансіонату. Якщо співробітники не бажають його демонструвати і не йдуть на контакт, то, можна сміливо відмовлятися від послуг даної компанії.
  • Уточнити режим роботи. Не кожен пансіонат приймає бабусь і дідусів на постійне проживання, тому зараз потрібно обов’язково уточнити.
  • Заглянути до медичних працівників і ознайомитися з їх обладнанням, дізнатися, що входить в їх обов’язки і як вони ставляться до постояльців.
  • Зайти в їдальню. Перевірити посуд зі столовими приборами, подивитися на меню і переконатися в хорошій якості їжі.
  • Приділити увагу тому, як організовується дозвілля.

 

Якщо ви дійсно хочете, щоб ваш літній член сім’ї відчував виключно комфорт і турботу, краще відправити його в приватний будинок престарілих, де працюють досвідчені і грамотні співробітники – їм відомо все про догляд за людьми похилого віку, тому можна буде розраховувати на прекрасну старість, в якій немає місця турботам і переживань.