+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Що краще доглядальниця або будинок для людей похилого віку?

Багато людей приймають рішення самостійно піклуватися про своїх батьків, коли вони стають старими і вже не можуть повноцінно справлятися з побутовими завданнями, потребують постійної уваги. За ними потрібно цілодобовий нагляд, але ж згодом стан буде лише погіршуватися, не вийде залишити пенсіонера одного навіть буквально за пару годин. В результаті людина розуміє, що йому необхідна допомога професіонала, але до кого краще звернутися: досвідченої доглядальниці або зв’язатися з перевіреним і добре зарекомендували себе будинком престарілих?

 

Як доглядає доглядальниця?

 

Доглядальниця для літніх людей є досить дорогою послугою і дозволити її собі можуть далеко не всі. Безумовно, якщо знайти кваліфіковану, досвідчену жінку зі стажем, вона гарантує якісний догляд за бабусею і дідусем, а також надасть медичну допомогу. Але для цього варіанту характерно безліч недоліків. Один з них полягає в тому, що навіть найкращий фахівець навряд чи зможе самотужки впоратися з доглядом за старою людиною, адже на це йде неймовірна кількість часових ресурсів і енергії. Тому родичі часто переживають за безпеку.

Крім усього іншого, не завжди вдається проконтролювати, наскільки ввічливо і правильно доглядальниця спілкується з пенсіонером, чи справляється зі своїми завданнями, обов’язки, уважна вона до підопічного. Особливо проблематично в цьому переконається, коли літні люди страждають від слабоумства, мовного розладу, у них проблеми з пам’яттю і так далі – вони не поскаржаться на недбале ставлення.

Чергові труднощі пов’язані зі створенням комфортних прожиткових умови для бабусі чи дідуся. У доглядальниці просто немає можливості приїжджати зі спеціально облаштованими ліжками, медичним обладнанням і так далі. Створення необхідних умов буде можливим лише в тому випадку, якщо придбати спеціальне, громіздке і занадто дороге обладнання.

Ще один ключовий момент полягає в рівні наданні медичної допомоги. У хороших доглядальниць завжди є хоча б середню медичну освіту: вони знають, як зробити ін’єкцію, з легкістю вимірюють тиск і здатні до надання першої допомоги. Але ніхто не застрахований від критичних випадків, в яких таких знань явно недостатньо – доведеться дзвонити лікаря, а на це піде додатковий час і витрати.

Не варто забувати і про головне мінусі взаємодії з доглядальницею. Виявляється він в нестачі спілкування. Проводити вільний час вдається виключно з доглядальницею, в рідкісних випадках з лікарями і часом з родичами. Більш того, доглядальниці далеко не завжди зобов’язані спілкуватися з клієнтами, багато хто з них виконують лише функцію обслуговування підопічним. Як результат – пенсіонер ізольований від оточення, а це явно робить негативний вплив на його психологічну складову.

 

Будинок пристарілих – кращий варіант для літніх людей

 

Куди краще починати співпрацю з приватним будинком пристарілих, де є все необхідне для продовження повноцінного життя для літньої людини. Мова йде про:

 

  • Кваліфікованих медиків.
  • Сучасному медичному обладнанні для терапії та діагностики.
  • Спеціальні засоби, за допомогою яких можуть пересуватися інваліди з обмеженими фізичними можливостями.
  • Просторих холах.
  • Повноцінному 5-разовому харчуванні.
  • Регулярних прогулянках.
  • Спілкуванні з оточуючими.
  • Організації дозвілля: можна почитати книжки, влаштувати свято, взяти участь в культурних заходах.

 

Обстановка в вищеописаних установах максимально наближена до домашньої: адміністрація робить все можливе для створення затишку і зручності. Крім усього іншого, штат складається виключно з професійних і кваліфікованих фахівців, добрих, порядних і дбайливих людей. У пансіонатах дійсно є маса грамотних медпрацівників, регулярно стежать за здоров’ям постояльців і надають необхідні медичні препарати в залежності від того, яка стадія недуги і діагноз. Лежачі хворі можуть розраховувати на цілодобовий догляд. За людьми, не здатними самостійно пересуватися, закріплена доглядальниця, яка представляє собою повноцінного медичного працівника, здатного надати допомогу старому в самих різних ситуаціях. Завдяки якісній турботі, увазі у старої людини продовжується життя, зміцнюється здоров’я, створюється тепла обстановка.

Відвідування пансіонатів доступно всім бажаючим. Родичі в будь-який момент зможуть відвідати бабусю або дідуся. Постояльці, які перебувають тут, відчувають виключно захищеність, безпека, вони кожен день насолоджуються мальовничим місцем, можуть поспілкуватися з друзями ровесниками і при необхідності відразу зв’язатися з медиками.