+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Стареча астенія: симптоми і лікування

Багато хто вважає, що після старіння людина швидко слабшає, стає більш худим, у нього втрачається апетит і кожен день йому потрібна допомога для виконання побутових речей. Однак мова йде про найбільш гіршому розкладі старіння під назвою синдром старечої астенії. Найпоширеніше ускладнення подібного недуги проявляється в судинної деменції. Через неї людина плутає числа з датами, може легко заблукати в своїй же квартирі, у нього втрачаються комунікаційні здібності, чого вже говорити про самообслуговуванні. У підсумку замість гідної старості особистість страждає від психічних порушень, трофічних виразок, інсультів і тому подібного. Виходом із ситуації стане звернення в будинок для людей похилого віку Київ недорого.

Фахівці вищеописаного установи прекрасно знають, як доглядати за хворими зі старечою астенією, а найголовніше – вони розробляють дієву терапевтичну програму, що дозволяє мінімізувати основні симптоми недуги.

Особливості прояви старечої астенії

Даний стан формується поступово: в перші роки старості людина може відчувати активність, енергійність, він фізично не обмежений. Потім він стикається з різними захворюваннями (болять суглоби, страждає нервова система, проблеми з серцем і травною системою), які є менш вираженими, але все одно псують життя. Через деякий час симптоматика стає яскравішим, якість життя залишає бажати кращого, але терапія поки можлива.

Етап, що передує поява астенії, має свою назву – це преастенія. Хронічні хвороби загострюються, людині стає все складніше справлятися з побутовими обов’язками. Надалі настає перша форма старечої астенії, що виявляється в худорбі, погіршенні пам’яті, зору і слуху, пацієнту стає важко пересуватися в рамках стандартних маршрутів, однак він поки що може спуститися до під’їзду і сходити в найближчий супермаркет.

На наступному етапі старечої астенії слабкість і інші порушення систем організму долають настільки сильно, що людина не може впоратися без додаткового догляду. Родичам мало готуватиме їжу і йти назад до себе додому: потрібно висновок на вулицю, годування, супровід до ліжка. Виходом в даному випадку стає приватний будинок престарілих Київ, де про бабусю або дідуся точно зможуть подбати.

З роками астенія прогресує, пам’ять знижується, може координація, людина стає менш стійким. У нього вже не виходить вийти на вулицю без підтримки, сходити до вбиральні і навіть до свого ліжка, виконати гігієнічні процедури, налити воду в стакан. Пацієнту необхідно носити підгузник, оскільки у нього спостерігається нетримання. Більш того, він потребує проносних або клізмах.

Терапевтична програма

Як вже говорилося раніше, будинок для людей похилого віку в київській області – це найкращий варіант для бабусь і дідусів, які страждають старечою астенією. Щоб запобігти симптоми і підвищити комфорт життя, проводиться терапевтичний курс. Його головна мета – зберегти або відновити здатність самообслуговування, налагодити функціональні можливості, поліпшити якість життя. В обов’язковому порядку враховуються амбулаторні форми ведення пацієнта. Тут немає універсальної програми, підходящої для всіх. Під час розробки конкретної тактики робиться акцент на поточних симптомах і синдромах. Після аналізу клінічної ситуації програма доповнюється низкою пунктів:

 

  • Коригується раціон. Збільшується норма споживаних щодобових калорій. Людина приймає їжу 4 і більше разів. Йому видаються продукти з підвищеним білковим вмістом.
  • Проводиться фармакотерапія. Включає в себе симптоматичні засоби і препарати, що покращують метаболізм в тканинах і органах. Йдеться про вітаміни D і групи В, омега-3 жирних кислотах, харчових добавках, ентеральних сумішах. Якщо присутні тривожно-депресивні розлади, лікар прописує інгібітори зворотного захоплення серотоніну. Разом з цим рекомендується відмовитися від ряду ліків.
  • Практикується кінезіотерапія. Підбирається індивідуально, з огляду на загальний стан хворого і супутні патології. В даному випадку пацієнт займається аеробікою, щадними силовими вправами, ходить на тренування і імітує повсякденні руху.

 

Якщо ви поняття не маєте, як здати в будинок для людей похилого віку Київ, необхідно звернутися до менеджерів пансіонату і детально проконсультуватися з ними – вони розкажуть, як переконати бабусю або дідуся відвідати установу і почати жити щасливо, цікаво, повноцінно!