+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Догляд за лежачим хворим в будинку для літніх людей Київ

Щоб самостійно доглядати за лежачим хворим, які не здатні впоратися навіть з найпростішими побутовими завданнями, потрібно бути особливо витримкою, дисциплінованістю та спеціальними навичками. Переважна більшість людей, які стикаються з необхідністю догляду за такими рідними, поняття не мають, як бути в цій ситуації: кинути роботу і піклуватися про близьку або шукати доглядальницю, зв’язуватися зі співробітниками будинку престарілих? Перші два варіанти точно не стануть найкращим вибором: після звільнення різко знизиться достаток сім’ї, пускати в свій будинок чужих людей не сильно хочеться, а головне – не вдасться простежити, як доглядальниця справляється зі своїми обов’язками. Цілком можливо, вона стане халатно і недобросовісно ставитися до роботи. Саме тому єдиним правильним рішенням стане звернення в спеціалізований приватний пансіонат.

Допомога від професіоналів – кращий варіант

Самостійно доглядати за лежачими хворими можна виключно на нетривалої основі, коли формуються перші симптоми недуги. Далі з’являються таки ускладнення:

 

 • Порушується режим харчування, через що виникає дисфункція видільної системи (людина страждає від закрепів).
 • Порушуються дихальні функції, що провокують гіпостатична або застійну пневмонію.
 • Порушується кровообіг і іннервація, в результаті з’являються пролежні.
 • Погіршується обмін речовин.

 

Для забезпечення хворого максимально комфортними умовами настійно рекомендується зв’язатися з фахівцями. Навченим доглядальниця добре відома специфіка догляду за лежачими хворими, вони мають навички, прекрасно справляються зі своїми завданнями, а найголовніше – правильно поводяться з пацієнтами і ні в якому разі не погіршують психологічні травми, що з’явилися як наслідок захворювання.

Особливості догляду за лежачими хворими

Варто співпрацювати виключно з приватними будинками для людей похилого віку, де доступні кращі умови розміщення. Тут постояльці зможуть розраховувати на повний спектр послуг по догляду:

 

 • Співробітники регулярно годують пацієнтів. Готують їм смачну і здорову їжу, а розробка раціону харчування грунтується на лікарських рекомендаціях. Годування відбувається кожні кілька годин, що робить благотворний вплив на травлення.
 • Допомагають у виконанні гігієнічних процедур. Лежачі хворі точно не відчують дискомфорту. Щоденні процедури мають на увазі зміну памперсів з пелюшками, походи в туалет і обмивання. Пацієнтів купають у ванні або споліскують під душем.
 • Регулярно видають медикаменти. Медсестри ретельно контролюють прийом необхідних ліків, прописаних лікарем.
 • Борються з пролежнями. Застосовують спеціальні кола, кожен день міняють постільну білизну, перевертають пацієнта кожні пару годин, розтирають і проводять сеанси масажу.

 

До слова, останній пункт потребує окремої уваги. Для профілактики подібного явища все ліжка оснащені спеціальними матрацами. Крім усього іншого, як уже говорилося раніше, фахівці постійно змінюють положення пацієнтів. У разі виникнення пролежнів вони обробляються ефективними мазями з розчинами, а рани ретельно очищаються.

Переваги приватних пансіонатів

Оскільки в приватних установах свою роботу виконує лише досвідчений персонал, гарантується професійний догляд за лежачими хворими. Уже багато родичів лежачих хворих змогли переконатися, що зробили правильний вибір, коли помістили їх в будинку для людей похилого віку – це справжня привілей, адже тут постояльців прекрасно годують, видають їм ліки, стежать за станом здоров’я, а сама будівля розташовується на парковій території з чистим повітрям.

Для приміщення лежачого хворого в пансіонат необхідно виконати кілька етапів:

 

 • Передзвонити менеджерам, обговорити з ними нюанси співпраці, вартість і запитати про умови перебування в закладі.
 • Вирішити питання транспортування при відсутності можливості самостійно привезти пацієнта.
 • Підготувати ряд документів і довідок.
 • Підписати договір, внести оплату.

 

Часті пансіонати набагато краще державних. За відносно невелику вартість людина отримує щасливу старість, позбавляється від безлічі проблем, поступово відновлюється після захворювань і радіє життю. Якщо буде потрібно термінова медична допомога, в будинку для літніх людей є сучасне обладнання, а досвідчені лікарі приїдуть за першим дзвінком і відразу ж оглянуть бабусю або дідуся, нормалізують їх стан і нададуть якісні ліки.