+38 096-895-46-47 +38 050-526-78-20

Уход за людьми с деменцией в Киеве

Стареча деменція є станом, які виникають при порушенні молекулярного обміну клітин в головному мозку. Дане захворювання безпосередньо пов’язане з віковими змінами і проблемами з ЦНС, головним мозком. Існує маса причин, за якими з’являється подібний стан, проте не варто забувати, що далеко не всі люди стикаються з цією недугою.

Люди з деменцією не можуть самостійно подбати про себе, вони потребують повноцінного догляду. Йдеться про відповідальне занятті, що вимагає масу тимчасових ресурсів і зусиль. Справитися з цілодобовою підтримкою і допомогою до снаги далеко не кожній людині. Ідеальним виходом в даній ситуації стане звернення в будинку для людей похилого віку, де досвідчений персонал належним чином подбає про пенсіонера.

Як проявляється деменція?

На ранній стадії прояви захворювання у пацієнта знижується пам’ять, розбудовується сон, спостерігаються різкі перепади настрою. Багато ігнорують вищеописані проблеми і не звертаються до фахівців, а стан тим часом лише погіршується. Літня людина стикається з деградацією особистості, його фізична і психологічна складова залишають бажати кращого. Стає вкрай складно орієнтуватися в просторі і формулювати думки, не вийде виконувати навіть найпростіші і найбільш елементарні гігієнічні процедури. Запущені і важкі стадії мають на увазі відмову від прийому їжі. Якщо не вживати ніяких дій, людина незабаром просто помре.

За словами фахівців деменція може формуватися як основний недугу, так і ускладнення на тлі гострих станів в минулому. У будь-якому випадку пацієнта необхідна підвищена турбота і професійний догляд.

Чи справді люди з деменцією потребують догляду?

Оскільки люди зі старечим маразмом не можуть самостійно подбати про себе, їм потрібна постійна опіка. Залишати їх у квартирі одних вкрай небезпечно: старий не розуміє, що він робить, тому може нашкодити як собі, так і навколишнього майну. Після виходу з квартири хворі на деменцію часто забувають закривати двері або взагалі не пам’ятають власну адресу. Тому за такими пацієнтами необхідний постійний нагляд.

Безумовно, в Україні функціонує безліч державних установ, де людина може перебувати на піклування. Однак умови перебування там залишають бажати кращого: навряд чи бабуся чи дідусь будуть відчувати себе комфортно в такому середовищі.

Настійно рекомендується звертатися в приватні організації, де гарантується професійний догляд за людьми похилого віку з деменцією. У закладі працюють виключно досвідчені і професійні медичні працівники, які прекрасно знають, як взаємодіяти з хворими:

 

  • Вони заводять діалог з постояльцями першими, адже їм дуже важко почати розмову і попросити про що-небудь.
  • Ніколи не підвищують голос під час розмови. Їх мова спокійна, плавна і повільна.
  • Привертають до себе увагу пацієнта. Під час діалогу дивляться йому в очі, а завдяки тактильний контакт, наприклад, у вигляді легкого дотику до руки, швидко налагоджують бесіду.

 

Фахівці не тільки правильно спілкуються з бабусями і дідусями, а й повноцінно доглядають за ними. Як вже говорилося раніше, хворі на деменцію недієздатні і безпорадні як маленькі діти. Тому персонал допомагає їм виконувати навіть елементарні дії: гігієнічні процедури, переодягання, прийом їжі. Медсестри завжди виявляють спокій і вживають усіх заходів для нівелювання агресивних, тривожних почуттів.

Чому звернення до пансіонату – кращий варіант?

Навіть якщо ви сильно любите свого престарілого рідну людину, далеко не завжди є можливість належним чином доглядати за ним. Необхідно працювати для забезпечення своєї сім’ї, піклуватися про інших родичів. Більш того, для догляду за літніми з деменцією потрібно медичну освіту: пацієнти часто виводять з рівноваги непідготовлених особистостей, тому на будь-які їхні дії потрібно спокійно реагувати.

Як же зробити так, щоб всі були задоволені? Вихід є – це приватний пансіонат, де співробітники комплексно доглядають за постояльцями: надають їм медичну допомогу, займаються фізкультурою, забезпечують психологічними консультаціями, збалансованим харчуванням, організовують дозвілля та вільний час. Для отримання додаткової інформації досить буде зв’язатися з менеджерами і проконсультуватися з ними. Вони розкажуть про всі нюанси, озвучать вартість і допоможуть з організацією перевезення хворого до свого дому престарілих.