+38 (095) 355-01-61

Деменція

Стареча деменція є станом, які виникають при порушенні молекулярного обміну клітин в головному мозку. Дане захворювання безпосередньо пов’язане з віковими змінами і проблемами з ЦНС, головним мозком. Існує маса причин, за якими з’являється подібний стан, проте не варто забувати, що далеко не всі люди стикаються з цією недугою.

Люди з деменцією не можуть самостійно подбати про себе, вони потребують повноцінного догляду. Йдеться про відповідальне занятті, що вимагає масу тимчасових ресурсів і зусиль. Справитися з цілодобовою підтримкою і допомогою до снаги далеко не кожній людині. Ідеальним виходом в даній ситуації стане звернення в будинку для людей похилого віку, де досвідчений персонал належним чином подбає про пенсіонера.

Як проявляється деменція?


На ранній стадії прояви захворювання у пацієнта знижується пам’ять, розбудовується сон, спостерігаються різкі перепади настрою. Багато ігнорують вищеописані проблеми і не звертаються до фахівців, а стан тим часом лише погіршується. Літня людина стикається з деградацією особистості, його фізична і психологічна складова залишають бажати кращого. Стає вкрай складно орієнтуватися в просторі і формулювати думки, не вийде виконувати навіть найпростіші і найбільш елементарні гігієнічні процедури. Запущені і важкі стадії мають на увазі відмову від прийому їжі. Якщо не вживати ніяких дій, людина незабаром просто помре.

За словами фахівців деменція може формуватися як основний недугу, так і ускладнення на тлі гострих станів в минулому. У будь-якому випадку пацієнта необхідна підвищена турбота і професійний догляд.

Чи справді люди з деменцією потребують догляду?


Оскільки люди зі старечим маразмом не можуть самостійно подбати про себе, їм потрібна постійна опіка. Залишати їх у квартирі одних вкрай небезпечно: старий не розуміє, що він робить, тому може нашкодити як собі, так і навколишнього майну. Після виходу з квартири хворі на деменцію часто забувають закривати двері або взагалі не пам’ятають власну адресу. Тому за такими пацієнтами необхідний постійний нагляд.

Безумовно, в Україні функціонує безліч державних установ, де людина може перебувати на піклування. Однак умови перебування там залишають бажати кращого: навряд чи бабуся чи дідусь будуть відчувати себе комфортно в такому середовищі.

Настійно рекомендується звертатися в приватні організації, де гарантується професійний догляд за людьми похилого віку з деменцією. У закладі працюють виключно досвідчені і професійні медичні працівники, які прекрасно знають, як взаємодіяти з хворими:

 

  • Вони заводять діалог з постояльцями першими, адже їм дуже важко почати розмову і попросити про що-небудь.
  • Ніколи не підвищують голос під час розмови. Їх мова спокійна, плавна і повільна.
  • Привертають до себе увагу пацієнта. Під час діалогу дивляться йому в очі, а завдяки тактильний контакт, наприклад, у вигляді легкого дотику до руки, швидко налагоджують бесіду.

Фахівці не тільки правильно спілкуються з бабусями і дідусями, а й повноцінно доглядають за ними. Як вже говорилося раніше, хворі на деменцію недієздатні і безпорадні як маленькі діти. Тому персонал допомагає їм виконувати навіть елементарні дії: гігієнічні процедури, переодягання, прийом їжі. Медсестри завжди виявляють спокій і вживають усіх заходів для нівелювання агресивних, тривожних почуттів.

Чому звернення до пансіонату – кращий варіант?

Навіть якщо ви сильно любите свого престарілого рідну людину, далеко не завжди є можливість належним чином доглядати за ним. Необхідно працювати для забезпечення своєї сім’ї, піклуватися про інших родичів. Більш того, для догляду за літніми з деменцією потрібно медичну освіту: пацієнти часто виводять з рівноваги непідготовлених особистостей, тому на будь-які їхні дії потрібно спокійно реагувати.

Як же зробити так, щоб всі були задоволені? Вихід є – це приватний пансіонат, де співробітники комплексно доглядають за постояльцями: надають їм медичну допомогу, займаються фізкультурою, забезпечують психологічними консультаціями, збалансованим харчуванням, організовують дозвілля та вільний час. Для отримання додаткової інформації досить буде зв’язатися з менеджерами і проконсультуватися з ними. Вони розкажуть про всі нюанси, озвучать вартість і допоможуть з організацією перевезення хворого до свого дому престарілих.

Пансіонат для хворих з деменцією у Києві

Хвороба Альцгеймера, або деменція, – тяжкий неврологічний розлад, що викликає швидке погіршення інтелектуальних якостей. Хвороба розвивається через ураження судин головного мозку та стрімко прогресує. Зрештою, патологія призводить не тільки до повної деградації особистості, але й до втрати навичок самообслуговування. Найчастіше до хвороби Альцгеймера схильні люди похилого віку – через вікові зміни організму. На останній стадії деменції свідомість людей похилого віку згасає, вони втрачають здатність говорити, пересуватися і усвідомлювати те, що відбувається.

Пансіонат для літніх людей з Альцгеймера

Зазвичай деменцію асоціюють із розладом пам’яті, так званим «старечим склерозом. Але порушення пам’яті — це далеко не єдиний прояв підступної хвороби. «Альцгеймер» характеризується збоями роботи багатьох систем органів, нездатністю контролювати функції виділення організму, галюцинаціями, психозами, розладом когнітивних характеристик, явно неадекватною поведінкою. Агресія, вороже ставлення до людей — звичайне явище для людей похилого віку з деменцією, які замикаються в собі та перестають йти на контакт навіть із близькими.

Забудькуватість лише перший симптом хвороби Альцгеймера, яка з поступовою деградацією мозку починає посилюватися. Зрештою, хворий остаточно втрачає працездатність, можливість самостійно пересуватися. Будучи знерухомленим, людина абсолютно безпорадна і потребує догляду, тому для лежачих хворих необхідна доглядальниця.

Навіть зберігаючи рухливість, пацієнт із хворобою Альцгеймера вимагає цілодобової опіки, оскільки його поведінка непередбачувана і може становити загрозу для нього самого та оточуючих. Люди, які страждають на хворобу Альцгеймера, можуть не тільки забути про своєчасне відвідування туалету і спробувати з’їсти неїстівні речі, а й, наприклад, не закрити кран у ванній або ненавмисно вчинити підпал. Родичі не завжди можуть забезпечити догляд та цілодобове спостереження за стареньким з хворобою Альцгеймера, замінюючи йому професійну доглядальницю. У цьому випадку на допомогу прийде приватний пансіонат для хворих на деменцію, або будинок престарілих.

Пансіонат для літніх людей з деменцією: догляд за старенькими у Києві

У наших реаліях за замовчуванням прийнято, що догляд за старенькими лягає на плечі їхніх дітей чи близьких родичів. Тих же, хто вирішив відправити батьків похилого віку до будинку престарілих, в суспільстві прийнято засуджувати. Однак далеко не кожен має час і ресурси для догляду за стареньким, особливо якщо йдеться про таку важку патологію, як деменція.

Догляд за літніми людьми з деменцією в ідеалі повинен здійснюватися професійними медичними працівниками, і для цієї мети існує спеціалізований пансіонат для людей з хворобою Альцгеймера. Лікарі, медсестри, доглядальниці в приватних будинках престарілих мають потрібні навички і зроблять все можливе, щоб підвищити якість життя своїх підопічних і забезпечити їм комфортне існування.

На базі будинку престарілих пацієнту буде забезпечено цілодобовий догляд та постійне спостереження фахівців, що вкрай необхідно для лежачих хворих. Основним для лежачих хворих на деменцію є сестринський догляд. Кваліфікована доглядальниця в будинку престарілих опікується хворим з деменцією в режимі 24/7.

Хороший догляд за старенькими людьми з деменцією в будинку престарілих, зокрема, включає:

  • допомога у підтримці гігієни;
  • годування людей похилого віку, які не можуть зробити це самостійно;
  • нагадування про необхідність сходити до туалету;
  • при збереженні рухливості – супровід під час прогулянок;
  • організація режиму дня;
  • проведення відновлювальних процедур;
  • запобігання ризикованим вчинкам.

Безпека пацієнтів з хворобою Альцгеймера безпосередньо залежить від стану їхньої психіки, тому пансіонат для літніх людей з деменцією пропонує консультації спеціаліста-психіатра. Лікар у будинку престарілих постійно спостерігає хворого і при необхідності призначає лікування, ґрунтуючись на результатах огляду та обстежень.

Будинок престарілих деменція: догляд за старенькими

Професійні медпрацівники в будинку престарілих не тільки надають медичну допомогу, а й терпляче і доброзичливо ставляться до хворих людей похилого віку. Хороший будинок престарілих пропонує своїм клієнтам гідні умови проживання, повноцінний раціон харчування, кваліфіковане медичне обслуговування, догляд та невсипуще спостереження турботливої доглядальниці.

При цьому пансіонати для хворих на хворобу Альцгеймера не тільки забезпечують професійний догляд за пацієнтами, а й проводять реабілітацію. Подібні заходи дозволяють уповільнити прогресування деменції, покращують стан людей похилого віку, дозволяють їм зберігати позитивний настрій. Саме психотерапевтична складова відіграє ключову роль у лікуванні деменції, яка слабо піддається медикаментозній терапії.

Приватні пансіонати для хворих на хворобу Альцгеймера використовують інноваційні та такі, що вже позитивно зарекомендували себе методи боротьби з деменцією, які включають:

  • індивідуальні бесіди з психотерапевтом;
  • проведення тренінгів;
  • виконання вправ лікувальної фізкультури (якщо стан пацієнта дозволяє);
  • спілкування з тваринами;
  • арт-терапія;
  • лікування музикою;
  • аромотерапія.

У приватному будинку престарілих пацієнту з деменцією не тільки забезпечують догляд. Йому допомагають розслабитися та відчути себе у безпеці, отримати позитивні емоції, які покращать його фізичний та психоемоційний стан.

Будинок престарілих в Києві: пансіонат для хворих на деменцію

Насамперед людям, які страждають від хвороби Альцгеймера, необхідний хороший догляд та своєчасна медична допомога. Однак для людей похилого віку з деменцією, які зберігають когнітивні функції, дуже важливі спілкування та турбота. У приватному будинку для людей похилого віку вони ніколи не будуть обділені увагою.

Окрім постійної опіки персоналу, пансіонат для людей із хворобою Альцгеймера подарує шанс завести нові знайомства. У будинку престарілих люди похилого віку можуть спілкуватися зі своїми ровесниками, з якими їх поєднують спільні інтереси, погляди та спогади, а для стареньких це важливо.

На жаль, в арсеналі сучасної медицини немає засобів, здатних вилікувати хворобу Альцгеймера. Однак симптоматичне лікування та правильний медичний догляд у будинку престарілих допоможуть значно покращити якість життя та полегшити стан хворого на деменцію.