+38 099-029-42-01

Деменція

Деменція – це хронічний або прогресуючий синдром, викликаний ураженням судин головного мозку і супроводжується значним погіршенням інтелектуальних здібностей, внаслідок чого може статися деградація пам’яті. Поразка судин призводять до недостатнього доступу кисню до мозку, що може викликати голодування мозку, порушення харчування, і загибель нервових клітин. Деменція може виникнути як в молодому, так і в літньому віці. Найчастіше це відбувається в більш літньому віці. Хвороба може викликати недоумство, деградацію особистості і повну втрату здатності самообслуговування.

Не тільки втрата пам’яті …

На цьому тлі деградації особистості, відбуваються множинні розлади функціонування інших органів і систем, що призводить до втрати працездатності та обмеження активності в повсякденному житті.

Серед найбільш частих ускладнень, в результаті деменції-порушення пам’яті, деградація мислення, дезорієнтація, порушення когнітивних функцій, нетримання сечі і калу, нервово-психічні розлади, галюцинації, а також може наступити летальний результат. До деменції призводить сукупність багатьох факторів, які дають збій роботи певних відділів головного мозку і як наслідок, це призводить до порушення нейронних зв’язків. Хвороба починається з порушення пам’яті, на що мозок поступово деградує, порушення проявляються чіткіше і гостріше.

Методи лікування і адаптації.

Психотерапевтичні прийоми лікування деменції спрямовані на соціальну адаптацію. Методика адаптації впливу підбирається індивідуально для кожного пацієнта. При деменції, яка викликана хворобою Альцгеймера, психотерапія грає головну роль, так як цей вид недоумства майже не піддається лікуванню медикаментами. Психологічна допомога полягає в індивідуальних бесідах, проведення тренінгів, а також фізичні вправи, якщо дозволяє стан пацієнта. Деякі фахівці пропонують використовувати музичну терапію, Арт-терапію, терапію, засновану на спілкуванні тваринами, ароматерапія. Такі види терапії дозволяють пацієнтові розслабитися, отримати позитивні емоції, які розслаблюють і налаштовують на позитивний лад.

Медикаментозна терапія може бути призначена виключно лікарем відповідно симптомів. Це можуть бути

  • Седативні препарати.
  • Нейролептики.
  • Антидепресанти.
  • Ноотропи.

Тривалість і дозування прийому препаратів визначає лікар.

Що потрібно для профілактики деменції.

Експерти рекомендують звернути увагу на ритм і якість життя, щоб в майбутньому не стати жертвою недоумства. Профілактикою деменції є регулярні фізичні вправи, контроль своєї ваги, який не повинен перевищувати норму, контроль артеріального тиску, відсутність шкідливих звичок.

Сучасна медицина на сьогоднішній день не має ефективних методів лікування деменції. Однак в комплексі профілактика, симптоматична терапія і правильний догляд може значно полегшити стан хворого.