Догляд за літніми з переломом шийки стегна
З віком, ризик отримання травм опорно-рухового апарату значно збільшується. Найбільш часто зустрічається травмою, у літніх людей, є перелом шийки стегна, який більш поширений у жінок, ніж у чоловіків. Лікування та відновлення після такої травми може тривати не один місяць.
Фактори, що підвищують ймовірність отримання травми:
- остеопороз (зменшення щільності кісткової маси);
- падіння;
- малорухливий спосіб життя;
- метаболічні захворювання, що впливають на стан кісток;
- надлишкова маса тіла.
Перелом шийки стегна вимагає кваліфіковане лікування і догляд, щоб людина змогла встати на ноги і повернутися до звичного способу життя. Сама по собі травма не є такою небезпечною, як ускладнення, які вона може викликати, особливо у літніх людей. Так як в літньому віці зрощення кісток проходить повільно, після травми людина стає малорухомий, більшу частину часу лежить на спині, що може спричинити за собою утворення пролежнів. Наявність у хворих супутніх захворювань (таких, як діабет і т.п.) так само можуть викликати ускладнення в період реабілітації.
Догляд після перелому шийки стегна проводиться 24 години на добу, реабілітація може тривати до півроку, в залежності від кожного конкретного випадку. Часто родичі хворих просто не мають такої кількості вільного часу або ж спеціальних знань і навичок в цій області. З цього, догляд за людьми похилого з переломом шийки стегна проводиться кваліфікованими фахівцями з урахуванням всіх особливостей пацієнта. Це є основою успішної реабілітації для людей похилого віку.
Як доглядати за хворими з переломом шийки стегна:
- Дотримуватися рекомендацій лікаря (контроль прийняття лікарських препаратів, проведення ін’єкцій).
- Проводити профілактику утворень пролежнів (обробляти вже наявні ранки).
- Організувати простір для хворого (спеціальне ліжко, засоби реабілітації, допоміжні аксесуари для пересування, досить вільні проходи).
- Моральна підтримка хворого, запобігання депресивних станів (підтримка, бесіди з пацієнтом, історії про людей пройшли через це, вселення впевненості в такий непростий період будуть додатковим стимулом до одужання).
- Дотримуватися дієти і питний режим.
- Фіксація хворий ноги (уникнення вивертання стопи).
- Своєчасно міняти одяг та постільну білизну (проводити гігієнічні процедури).
- Проведення фізіотерапевтичних процедур (за призначенням лікаря).
- Організувати рухливість (за рекомендаціями лікаря: перевертання на здоровий бік, дихальні гімнастики, проведення ЛФК).
- Спостереження і фіксація змін в динаміці реабілітації пацієнта.
Догляд за літніми з переломом шийки стегна грає вирішальну роль в одужанні пацієнта, незалежно від способу лікування (консервативний або хірургічний). Важливі методи, способи реабілітації та догляду за хворими. І краще цю допомогу можуть надати кваліфіковані фахівці.