+38 099-029-42-01

Догляд за літніми з переломом шийки стегна

З віком, ризик отримання травм опорно-рухового апарату значно збільшується. Найбільш часто зустрічається травмою, у літніх людей, є перелом шийки стегна, який більш поширений у жінок, ніж у чоловіків. Лікування та відновлення після такої травми може тривати не один місяць.

Фактори, що підвищують ймовірність отримання травми:

 • остеопороз (зменшення щільності кісткової маси);
 • падіння;
 • малорухливий спосіб життя;
 • метаболічні захворювання, що впливають на стан кісток;
 • надлишкова маса тіла.

 

Перелом шийки стегна вимагає кваліфіковане лікування і догляд, щоб людина змогла встати на ноги і повернутися до звичного способу життя. Сама по собі травма не є такою небезпечною, як ускладнення, які вона може викликати, особливо у літніх людей. Так як в літньому віці зрощення кісток проходить повільно, після травми людина стає малорухомий, більшу частину часу лежить на спині, що може спричинити за собою утворення пролежнів. Наявність у хворих супутніх захворювань (таких, як діабет і т.п.) так само можуть викликати ускладнення в період реабілітації.

Догляд після перелому шийки стегна проводиться 24 години на добу, реабілітація може тривати до півроку, в залежності від кожного конкретного випадку. Часто родичі хворих просто не мають такої кількості вільного часу або ж спеціальних знань і навичок в цій області. З цього, догляд за людьми похилого з переломом шийки стегна проводиться кваліфікованими фахівцями з урахуванням всіх особливостей пацієнта. Це є основою успішної реабілітації для людей похилого віку.

Як доглядати за хворими з переломом шийки стегна:

 1. Дотримуватися рекомендацій лікаря (контроль прийняття лікарських препаратів, проведення ін’єкцій).
 2. Проводити профілактику утворень пролежнів (обробляти вже наявні ранки).
 3. Організувати простір для хворого (спеціальне ліжко, засоби реабілітації, допоміжні аксесуари для пересування, досить вільні проходи).
 4. Моральна підтримка хворого, запобігання депресивних станів (підтримка, бесіди з пацієнтом, історії про людей пройшли через це, вселення впевненості в такий непростий період будуть додатковим стимулом до одужання).
 5. Дотримуватися дієти і питний режим.
 6. Фіксація хворий ноги (уникнення вивертання стопи).
 7. Своєчасно міняти одяг та постільну білизну (проводити гігієнічні процедури).
 8. Проведення фізіотерапевтичних процедур (за призначенням лікаря).
 9. Організувати рухливість (за рекомендаціями лікаря: перевертання на здоровий бік, дихальні гімнастики, проведення ЛФК).
 10. Спостереження і фіксація змін в динаміці реабілітації пацієнта.

 

Догляд за літніми з переломом шийки стегна грає вирішальну роль в одужанні пацієнта, незалежно від способу лікування (консервативний або хірургічний). Важливі методи, способи реабілітації та догляду за хворими. І краще цю допомогу можуть надати кваліфіковані фахівці.