+38 (095) 355-01-61

Відновлення після інсульту у літніх

Швидке відновлення після інсульту в Україні: етапи, цілі, вартість

Інсульт є однією з найнебезпечніших хвороб, що потенційно загрожує летальним кінцем. Хвороба може виникнути незалежно від віку, але найчастіше підстерігає людей похилого віку. При цьому характерно, що в літньому віці хвороба протікає у більш агресивній формі. Імунні сили людини вже ослаблені, тому після інсульту набагато важче піднятися на ноги та повернутися до колишнього життя. Захворювання потребує тривалого лікування в стаціонарі, а потім – кропіткої роботи з відновлення функцій організму – рухової, ковтальної, мовної та інших, які були порушені після інсульту.

Постінсультний стан: характеристика

Інсультом називається гострий збій у кровопостачанні мозку, що призводить до масового відмирання мозкових клітин. Це спричиняє катастрофічні наслідки, серед яких проблеми з координацією та руховою функцією (можливий параліч), розлад мови, порушення ковтального рефлексу, проблеми когнітивного характеру, специфічні поведінкові реакції. Необхідна термінова госпіталізація у відділення невідкладної допомоги, оскільки від швидкості та кваліфікованості медичної допомоги залежить життя та якість подальшого життя пацієнта після інсульту.

Догляд за хворим після інсульту – це дуже важка праця, яка потребує колосального терпіння, витривалості та професійних медичних навичок. Опікуну, який доглядає лежачу людину після інсульту, необхідно перебувати поруч зі своїм підопічним невідлучно, так як лежачий пацієнт абсолютно безпорадний. Паралізованим хворим після інсульту потрібно забезпечити харчування, змінювати одяг та білизну, здійснювати гігієнічні маніпуляції, обробляти пролежні та багато іншого. У лікарні за лежачим пацієнтом здійснюється сестринський догляд.

Коли людина достатньо зміцніє після інсульту, її необхідно вчити виконувати найпростіші рухи, а потім самостійно вставати і ходити. Чим раніше відбудеться вертикалізація, тим швидше та успішніше розпочнеться позитивна динаміка під час відновлення. У центрі відновлення цю місію успішно виконують професійні реабілітологи, неврологи, кінезіотерапевти та логопеди. Важлива умова ефективної реабілітації – регулярність. Заняття для максимально швидкого відновлення рухової функції повинні проводитись п’ять разів на тиждень із двома вихідними.

Реабілітація після інсульту: особливості лікування, ціни

Людям після інсульту складно пересуватися, утримувати рівновагу, керувати кінцівками, здійснювати навіть найпростіші рухи, не кажучи про виконання базових повсякденних завдань – вдягання, гігієну, харчування. Основні цілі, які ставить ефективна стаціонарна реабілітація після інсульту, – повернення навичок, якими володіла людина до хвороби, та профілактика другого інсульту.

Реабілітація складається з кількох етапів:

  1. Гострий етап стаціонарної реабілітації починається через 1-2 доби у лікарні. Цей період називається гострим реабілітаційним етапом і зазвичай продовжується протягом чотирьох тижнів. Весь цей час людина перебуває у лікарняному відділенні під наглядом лікарів.
  2. Другий етап – раннє відновлення після інсульту – займає перші півроку і є дуже важливим у процесі відновлення. Ефективна рання реабілітація допоможе повернути втрачену моторику, усунути больовий синдром та мовні порушення.
  3. Пізній реабілітаційний період після інсульту займає від 6 до 12 місяців від дня хвороби. Пізня реабілітація є не надто ефективною, проте програма відновлення все одно покращить якість життя людини.

Відновлення опорно-рухової функції є ключовим у паралізованих пацієнтів після інсульту. Перший постінсультний триместр у реабілітології називається піком відновлення. У цей період можна повернути понад половину згаслих функцій організму, тоді як через півроку межа становитиме лише близько 20% всіх можливостей до хвороби. Вартість курсу відновлювальних процедур в Україні відрізняється залежно від особливостей кожного випадку.

Скільки часу займе відновлення

Певних термінів реабілітаційний етап немає. У кожному випадку процес відновлення суто індивідуальний і має відбуватися у відділенні лікарні чи реабілітаційного центру під наглядом медичних фахівців.

Позитивний результат при реабілітації, а також ціни на лікування залежать від багатьох факторів:

  • ступеня тяжкості захворювання, обширності ураження головного мозку (після тяжкого інсульту потрібно більше часу, щоб відновитись);
  • якості невідкладної медичної допомоги протягом перших годин;
  • термінів, коли було розпочато реабілітацію після інсульту;
  • компетентності спеціалістів у відділенні реабілітаційного центру;
  • ефективності засобів, які застосовуються для відновлення;
  • емоційного стану клієнта, його націленості на результат та позитивного настрою.

Хоча кожен пацієнт прагне швидкого відновлення, занадто швидкого повернення до доінсультного стану очікувати не варто. Повне відновлення після інсульту – процес досить тривалий, а втрачені здібності повертаються поступово під час регулярних занять та процедур. Точні ціни та вартість курсу в реабілітаційному центрі повідомлять після первинної консультації та огляду.

У спеціалізованому центрі відновлення у Києві практикують індивідуальний підхід до клієнта. Уважний аналіз історії хвороби, функціональних можливостей та психоемоційного стану після інсульту – запорука ефективної реабілітації. Навіть якщо час для раннього відновлення згаяно, пройти реабілітацію все одно варто. Сучасні методи та засоби допоможуть покращити моторику кінцівок та роботу мозку, удосконалити координацію рухів та роботу всього організму в цілому.

Постінсультне відновлення в Україні

Починаючи лікування, важливо розуміти, що в літньому віці реабілітація не завжди приносить ідеальний результат, проте вміло скоординований процес відновлення однозначно поліпшить якість життя. Пізня реабілітація дозволяє повернути лише невеликий відсоток втрачених після хвороби функцій, тому повного одужання при такому лікуванні немає.

Родичам пацієнта важливо розуміти, що на людей після інсульту гнітючий вплив має самотність. Якісне відновлення у літньому віці передбачає усунення фобій та страхів, пов’язаних з хворобою. Людину на цьому етапі не можна залишати одну, віч-на-віч зі своїми думками, оскільки депресивний стан серйозно затягне відновлення після інсульту. Пансіонат в Києві пропонує своїм постояльцям цікаві культурні програми та насичене соціальне життя, що включає нові знайомства, постійне спілкування з однолітками та дбайливим медперсоналом.

Найкраща реабілітація у літньому віці: де пройти за доступною ціною

Словосполучення «будинок престарілих» в Україні часто стигматизується, адже уява малює незавидне життя стареньких, покинутих близькими людьми. Однак подібне бачення будинків для людей похилого віку давно застаріло. Сучасні пансіонати для людей похилого віку докладають усіх зусиль, щоб забезпечити постояльцям затишок, повноцінне харчування, комфортні умови та кваліфіковану медичну допомогу за прийнятними цінами. Медпрацівники у таких центрах ставляться до своїх підопічних делікатно та доброзичливо, а психологічна підтримка відіграє значну роль, коли людині необхідно пройти відновлення після інсульту.

Найефективніша медична реабілітація після інсульту в похилому віці має бути комплексною та своєчасно розпочатою. Це допоможе уникнути другого інсульту, зробить життя людини більш насиченим та якісним. Пацієнтам та їхнім близьким важливо розуміти, що найкраща реабілітація після інсульту – це не один короткостроковий етап, а невід’ємна частина всього подальшого життя. Тільки при умові щоденної наполегливої роботи можна досягти успіху та вести повноцінний спосіб життя, залишаючись самостійним та активним, зберігаючи ясність розуму та з оптимізмом дивлячись у завтрашній день.