Відновлення після інсульту у літніх
Класифікація віку
Відповідно до класифікації Всесвітньої організації охорони здоров’я, вік населення підрозділяється на 5 категорій:
- 25-44 – молодий вік;
- 44-60 – середній вік;
- 60-75 – похилий вік;
- 75-90 – старечий вік;
- Після 90 – довгожителі.
У даній статті ми зупинимося на третій категорії – люди похилого віку, тобто у віці від 60 до 75 років.
Інсульт в літньому віці
Інсульт – смертельно небезпечне захворювання, що супроводжується гострим порушенням мозкового кровообігу. У літніх людей інсульт трапляється набагато частіше, ніж у молодих людей і людей середнього віку. У літньому віці імунна систему вже ослаблена, і відновлення може бути тривалим і не завжди ефективним. Особливості інсульту в похилому віці – це його більш агресивний перебіг, і та менш ефективне поновлення. Крім того, причиною інсульту може стати і спосіб життя потерпілого. Нездоровий спосіб життя збільшує ризик інсульту багаторазово.
Методи відновлення після інсульту
Відновлення після перенесеного інсульту – складний, і, можливо, тривалий процес. Але дисциплінованість і потерпілого, і його родичем, здатні творити дива. Можливо, повного одужання не настане, але якість життя такого хворого можна забезпечити ще на довгі роки. Основні передумови до відновлення хворого після інсульту такі:
- Величезне бажання хворого відновитися;
- Підтримка і розуміння родичів та оточення;
- Комфортна і доброзичлива обстановка;
- Дотримання всіх лікарських призначень;
- Психологічна підтримка;
- Відвідування всіх призначених процедур;
- Виконання необхідних фізичних вправ, під контролем і за підтримки родичів або медперсоналу.
Чим суворіше виконуватимуться всі зазначені рекомендації, тим швидше і ефективніше буде відновлення. Відновлення може тривати від одного місяця і до одного року. Все залежить від ступеня тяжкості ураження, від своєчасності допомоги, а також від якісного виконання всіх рекомендацій.
У відновленні після інсульту виділяє чотири основні етапи:
- Психологічне відновлення, яке потребує консультації психолога і періодичну роботу з ним;
- Відновлення роботи опорно-рухового апарату;
- Відновлення мови, пам’яті;
- Відновлення роботи сечо-статевої системи і кишечника.
Висновок
Людям, які перенесли інсульт в літньому віці, дуже важливо не залишатися на самоті. Їм необхідно спілкуватися з оточуючими. Можливо у них до хвороби були свої захоплення або хобі. Варто поступово допомагати займатися ними. Перемикати свою увагу на цю, яка допоможе відновитися. Є відповідні реабілітаційні центри, де допомагають такого відновлення. У таких центрах є обов’язкові культурно-дозвільні програми. Але відповідний дозвілля можна забезпечити і вдома. Головне – не втрачати віру в відновлення і поліпшення якості життя після інстульта.